Karcagi állatvédők

SZÁMLASZÁMUNK: OTP 11745073-20110912 / ADÓSZÁMUNK: 18842298-1-16

Kunkarcagi Állatvédő és Állatbarát Egyesület

5300 Karcag, Nap utca 4/a

18842298-1-16

 


KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS

2012. ÉV

2. Tárgyévben végzett alapcél szerinti és közhasznú tevékenységek bemutatása:

A célok és feladatok Alapszabályunkban rögzítésre kerültek és alapját képezik működésünknek. Az állatvédelmet felvállaló civil szervezetként legfőbb célunk az egészséges környezet és az állattartás közötti egyensúly megteremtésének segítése. Elsősorban a megelőzésre törekszünk: egyedi jelöléssel a gazdához visszajuttatás, a felelősségre vonás; ivartalaníttatással a felesleges szaporulat megállítása. Munkánk során nagy hangsúlyt helyezünk a szemléletformálásra már gyermekkorban, hogy mielőbb érezzék azt a felelősséget, ami az ember-állat kapcsolatban az emberre hárul. Magyarországon napjainkban nagyon megnőtt a kóbor kutyák száma a helytelen szemléletmód, a felelőtlen állattartás és a chip beültetésre vonatkozó törvény következtében.  Ezek az állatok falkába tömörülve, vagy egyedileg kóborolva számtalan betegség hordozóiként jelen vannak mindennapjainkban, de a probléma megoldása csak humánus módon történhet, ezért állatvédőként az emberi felelőtlenség vétlen áldozatainak életéért is mindent megteszünk. Tevékenységünkkel működésünk óta közel 4.000 kutyát mentettünk meg az elaltatástól, juttattunk gazdához. Nagy számban történnek lakossági bejelentések magánháznál, gazdálkodónál tapasztalt méltatlan állattartás, állatkínzás megszüntetését, elhagyott állatok sorsának megoldását kérve, amiben kezdeményezzük a hatósági eljárásokat. Kiegészítő jelleggel vállalkozási tevékenységet nem folytatunk.

3.5 Közhasznú tevékenység főbb eredményei:

2012-ben kb. 800 kutya volt a gondozásunkban, illetve került rajtunk keresztül más szervezethez, ideiglenes befogadóhoz, örökbefogadóhoz. Közvetlenül a gyepmesteri telepről több mint kétharmadukat mentettük ki, ami jelentős megtakarítás a város részére az ellátás és gondozás idejének lerövidítésével. Külföldi kapcsolataink egyre kiterjedtebbek: Németország, Ausztria, Svájc, Hollandia, Svédország és Franciaország állatvédőivel és örökbefogadókkal van kapcsolatunk, aminek segítségével 2012-ben 170 kutyánk kerülhetett nagyon jó körülmények közé ezekbe az országokba. Róluk folyamatos visszajelzéseket kapunk fotók és a facebook útján. Adománygyűjtéssel is segítenek, hat országból kaptunk kisebb-nagyobb értékű tárgyi adományt (száraz táp, konzerv, nyakörv, póráz, fertőtlenítőszer, bolhairtó stb). Amit nem tudunk mentett kutyáinknál felhasználni, azt adománygyűjtő vásár keretében hasznosítjuk, majd élelmezésükre fordítjuk.

Támogatás tárgyévi felhasználásának szöveges bemutatása:

Az állatvédelmet központi alapból nem támogatják, 2010 óta szakmailag megfelelő pályázatok is „Várólistára” kerülnek, ami gyakorlatilag nem kerül kifizetésre, így létezésünk alapját kizárólag az adományok képezik: jelentősebb mértékben az 1 %, minimális mértékben a tagdíj és évi egyszeri alkalommal önkormányzati pályázat útján kapott összeg. Ezekből kell a már említett okok miatt sokszorosára duzzadt állatállomány élelmezését, a nagyon magas állatorvosi költséget, a kennelek számának szükségszerű bővítését (telepünkön, az ideiglenes befogadóknál és a műtött kutyák elhelyezésére szolgáló helyiségben), az évi egyszeri teljes körű, az egész állományt érintő parazitamentesítést, az 1 fő alkalmazott munkabérét, a pályázattal támogatott részmunkaidős bérének önrészét kigazdálkodni, ami egyre inkább megoldhatatlan feladatot jelent az egyesületnek. Így fejlesztésre, korszerűsítésre nem is gondolhatunk, mert a napi fenntartási költségek felemésztik a támogatás útján kapott összeget.

Az üzleti évben végzett főbb tevékenységek és programok bemutatása: 

Egy település környezeti állapota alapvetően meghatározza az ott élők életminőségét. A természetvédelmi szempontokat minden területen és tevékenységben érvényesíteni kellene és ez alól az állatvédelmet sem lehet kivonni! A fenntarthatóbb világ megteremtése, ezen belül is az ökológiai fenntarthatóság érdekében megvalósuló programokra lenne szükség, ami ma már elképzelhetetlen az állatvédők szerepvállalása és közreműködése nélkül. Ehhez azonban központi támogatásra, és a legfelsőbbtől a legalsóbb szintig szemléletváltásra lenne szükség. 2012-ben két pályázatot adtunk be a Nemzeti Együttműködési Alaphoz működési költségre, egy pályázatot a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz ivartalanítás-chip beültetési program megvalósítására, de mindhárom esetben „Várólistára” kerültünk azzal a megjegyzéssel, hogy pályázatunk szakmailag megfelelő volt. Addig, amíg az állatvédők csak eltűrt „csodabogarak” maroknyi társasága, tevékenységünk sajnos csak a probléma napi kezelését jelentheti, az ember és állat érdekeit egyaránt szolgáló tartalmas és hasznos programok megvalósítására nincs sem anyagi, sem emberi vonatkozásban lehetőség. 

viewer1.png viewer2.png

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 88
Heti: 170
Havi: 952
Össz.: 635 267

Látogatottság növelés
Oldal: Közhasznúsági jelentés
Karcagi állatvédők - © 2008 - 2024 - karcagiallatvedok.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »